Philosofer väljendas kord tunnet, et kuni keha vajadused on kas rahul või eiratud, ei saa vaim olla vaba. Iga katse elada rikkalikku ja kasulikku elu toob koju selle märkuse jõudu. Kuna keha ignoreerumine on ilmselgelt võimatu, jääb alternatiiv õppida, kuidas oma vajadusi rahuldada. Loomulikult seda lihtsam ja arukamalt tehakse, seda parem on terve inimese heaolu. Kui füüsilist eluviisi saab täita sobivuse ja lähetusega, võib vaim kasvada ja end väljendada. Selles seisneb kodumajanduse tegelik tähendus. Sellise programmiga on kapteni keskpunkt köögimööbel, sest see on tõepoolest maja süda, kelle töös või tervislikus tegevuses on registreeritud kodu üldine toon. Enamik vabatahtlikult peaks üks pühendama, et aega ja jõupingutusi on vaja köögimööbli skeemi heli parandamiseks, mitte ainult paigutuse mugavuse, vaid ka üldise välimuse poolest. Atraktiivne töökoda ärritab kujutlusvõimet, lisab sellele ülesandele jälestuse ja tugevdab mitmekesiseid mugavuse tunde. Kogu atmosfäär köögis ulatub läbi töötaja mõtteviisi ja mõjutab väga reaalselt tema üldist väljavaadet elule. Haruldased ja otsesed harjumused harjumustes ja otsesed harjumused ning sellist koordineerimist saab kõige paremini kasvatada selleks eesmärgiks püstitatud töökoja poolt. Kui igale kodule maal oleks hommikul mugav ja meeldiv köök, siis paljud kõige ebasoodsamad majapidamisprobleemid varsti kaovad õhukeseks õhuks.
Igal kodutegijatel peaks olema võimalik planeerida köögimööbli arukalt, nagu ta peaks teadma, kuidas õmblema õmblust või tasakaalu oma kontosid. See ei tähenda kööki, mis tundub mugav vaid seetõttu, et see väljendab teatud lemmikloomade vaimude või ideede, vaid see, mis mõõdab teatud üldiste oluliste punktide standardseid katseid. Töö jaoks on loomulikult äärmiselt oluline, et seal peaks olema piisavalt riiulit, et munapuu peaks olema õiges kohas ja et toidukauplus peaks asuma valamu lähedal; kuid kõik üksikasjad on väikesed, võrreldes selliste põhiliste kaalutlustega nagu köögimööbli suurus, valguse ja õhu hulk ning töö üldine korraldus. Liiga palju või liiga vähe põrandapinda, liiga palju uksi, liiga vähe aknaid ja liiga vähe seinaruumi on põhiküsimused, mis võivad kogu ruumi mugavuse laguneda, olenemata sellest, kui ideaalsed on seadmete üksikasjad. Loomulikult on juba liiga hilja planeerida köögimööbel pärast selle ehitamist, sest struktuurilised tingimused on seejärel fikseeritud ja kokkuleppe võimalused vastavalt piiratud. See ei ole mõeldud selleks, et hoida ära vanade köökide ümberkujundamist, vaid lihtsalt panna rõhku õiges kohas ja jõudma koju, kui oluline on köögimööbli planeerimine alguses õigesti. Mis siis on mugava ja hästi korraldatud köögi põhitõed? Millised on köögimööbli planeerimise või ümberplaneerimise aspektid? Millised on põhilised kaitsemeetmed? Töö kindla ja ühtse olemuse tõttu ei ole võimalik köögisegmente standardiseerida või vähemalt kujundada mõistlik teooria nende arenguks? Sellest vaatenurgast arutletakse köögi planeerimise põhialuste seitsmest peast: 1. Köögi kasutamine või funktsioon; 2. Kokkupuude; 3. Üldine suurus; 4. Uksed; 5. Aknad; 6. Seadmete paigutus, mis põhineb töökorraldusel; 7. Kotid ja kapid.
Korralikult on köök kergelt puhas ruum, mis on ette nähtud toidutoormega seotud toiminguteks ja ainult sel eesmärgil. See ei ole köögi provints, kus on ruumi söömiseks, riiete pesemiseks ja triikimiseks, sanitaartehniliste otstarbel, saapade, mähiste ja kombinesoonide eemaldamiseks või maja tagaküljele esiosas. Puhtuse ja kiiruse huvides tuleks sellised tegevused ette näha mujal. Vastupidi traditsioonile ja tavadele on halb loogika ja halb majandus, et kavandada selliseid funktsioone nagu pesuruumid ja köögis olevad puhastuskapid, kuna need on liiga ebasanitaarsed ja liiga erinevad toidutööst, et seal seal asuda. Peale selle, et pesupesemisteenuse hulka arvata, tuleb köögimööbel muuta suuremaks kui muidu oleks vaja. Kuidas tundub ebamõistlik, et reisida selle suurema ruumi kaudu seitsme päeva jooksul nädala jooksul, mis tavaliselt toimub, kuid kord nädalas. Treenimisvõimalus näitab pesuruumide jaoks eraldi ruumi kas keldris või talumaja puhul köögimööbliga samal korrusel ja selle kõrval. Seda ruumi saab kasutada ka puhastusvahendite hoidmiseks ja maja põhiosa otse sissepääsuks, kõrvaldades seeläbi pideva läbipääsu köögimööblile. Nii et koristades köögist välja kõik toidud, mis on võõraste toiduainetega, võib planeerida väiksema ja mugavama ruumi, kus töö võib olla kiire ja katkematu. Tervislik mõte on koondanud suure hulga ülesannete kööki.
Isegi vana maja muutmisel peaks see idee planeerima kööki ainult toiduga töötamiseks, peaks olema juhtmõte. Seega on suur köögimööbel, milles perekonna pesemine on tehtud, ümberehitatud nii, et kogu toidutöö koondatakse ühest otsast välja ja pesu töötab ja läbib teises otsas, kus pliit on ühine varustus . Kui ruum on piisavalt suur, võib jagamise lõpetamiseks kasutada õhukese vaheseina. See muudab puhtama ja ökonoomsema korralduse kui üks suur ruum, kus on kaht liiki töö, mis teineteisest üle lähevad. Selline köögi muutmine on näidatud joonisel 25.
Sama ideed, kuidas toiduainete tööd rühmitada alkiivas ja kasutada ülejäänud ruumi muul otstarbel, võib rakendada kombineeritud köögimööblile ja söögitupile, nagu on näidatud joonisel 26. See on taas mõistlikum ja mugavam korraldus kui küpsetamine suurema ruumi levimisel, seinast tööle asumine ja kesklaudade teenimine. Kompaktne köögikäepide võiks olla valgus ja pestav, ja söögituba on rohkem kui istumisnurk, kus ruum läbi ruumi on poolel teel, mistõttu ei kahjustata kummagi osa mugavust. Eelnevast selgitusest ilmneb, et köögi intelligentne planeerimine hõlmab mitut külgküsimust, mis talumaja puhul ühendab selle tegemist väga keeruliseks probleemiks. Kui köögimööbel muutub kompaktseks ja äriklassiks kasutamiseks ainult üheks kasutamiseks, tuleb põhjalikult uurida kogu maja töökorraldust, et tagada igale vajadusele eraldatud kindel koht (joonis 30).
Köögi asukoht sõltub loomulikult ülejäänud majaplaani ja teiste ruumide asukohast. Teoreetiliselt on köögi parim kokkupuude ja asukoht paigutatud põhja, kirde või loode poole, vähemalt kahe välisseinaga valguse ja õhu jaoks. See tähendab kas nurga asukohta või eraldi tiiva. Kagu poole, kagu ja edelas on köögi jaoks vähem soovitavaid kokkupuuteid, sest need on tõenäoliselt kuumad ja pimestavad ning neid on tavaliselt raske ventilateerida. Lisaks sellele on lõunapoolsed kokkupuuted tavaliselt tähtsamate elutubadega. Kui selline kord on selline, et köögil on ainult üks kokkupuude, võib see endiselt olla väga mugav valguse, õhu ja jaheduse poolest, kui see on põhja poole ja varustatud rohkesti akendega; samas kui köök, millel on vaid üks välise seina ja otse lõuna suunas, on igas olukorras kõige halvemas olukorras.
Köögi suurust määravad peamiselt töötajate arv ja küpsetamiseks kasutatav kütus. Üldiselt peaks see alati olema piisavalt suur, et majutada kaks töötajat erakorralises olukorras ja samal ajal nii väike kui mugavus. Köök, milles kütusena kasutatakse kütusena söe, on tavaliselt suurem kui üks, milles kasutatakse gaasi, kuna selle vahemiku suurem suurus, mugav kütusevarustus ja asjaolu, et mugavuse huvides teisi mööblit ei saa paigutada ahi liiga kaugele. Kaitsemeetodite köökide kavandamise, varustamise ja kasutamise kogemus näitab, et gaasi kütuse köök koos läbipääsukõlariga ei tohi ületada 150 ruutmeetrit põrandapinda ja et söekütuste köök koos läbikäikude ja toiduga varustatud hoonetega , tavaliselt ei pea ületama pindala 200 ruutjalga põrandapinda. See piirkond võib korraldada nii nagu 9-12 jalga, 10 jalga 12 jalga, 10 jalga 13 või 14 jalga, 11 jalga 11 jalga, 11-12 jalga või 13 jalga või 12 jalga 12 jalga, 5, 7, 8, 9 või 10 jalga või 6 6, 7 või 8 jalaga, vastavalt sellele, et need mõõtmised sobiksid ülejäänud maja plaaniga. Üldiselt on köögitarvete ja sahtlite jaoks ligikaudu ruudukujulised kujundid mugavamad kui pikad, kitsad. Kaheksa jalga peaks olema köögi minimaalne laius. Loomulikult on antud valdkonnad vaid juhendid, mis aitavad kindlaks teha köögimööbli arenguks vajaliku ruumi tõenäosuse suurust ja olla raiskavate või rahvarohke planeerimise kontrollimiseks. Köögimööbel, mis on liiga suur, on väga lihtne planeerida; on võimalik planeerida kööki, mis on liiga väike, kus liikumisvabadus on kitsas ja kus üks rehvid seisavad alati ühes kohas või positsioonis. Kui oma energiat ei tohi pigistada ega raisata, peab tervet mõistust otsuseid alati kontrollima.
Kui köögi suurus ja asukoht on kindlaks määratud, on avade paigutamine järgmine samm kaaluda. Eriti ukseteemal peaks olema kõige tahtlikum tähelepanu, sest paljude köökide ebamugavust võib seletada "liiga paljude või valesti paigaldatud uste olemasoluga. Tõepoolest, uksed on köögis tavaline kaebus. Sageli võib toas leida kuni viis, kuus või seitse uksi, seeläbi seina ruumi lõhkudes ja kõikjal suundumiseks. Tulemuseks on hajutatud seadmed ja katkestatud töö. Seadmete järjepidevus ja läbisõidu puudumine on hästi planeeritud tööruumi olemus. Sellise korralduse täiendamiseks on vajalik seinaruum ja uksed on häbiväärsed. Seetõttu tuleb iga kord, kui uks lõigatakse, tuleb meeles pidada, et seinaruum on jagatud kaheks ja kahe punkti vahel on loodud uus teekond. Kui kööki planeeritava planeerimise ajal kasutati punktiirjoonega joonistuste näitu, mis osutavad ukse vahelisele sõiduteele, siis oleks paljudest ebamugavast olukorrast välditud. Seejärel on selge, et köögil peaks olema võimalikult vähe uksi, et vältida seinaruumi lõhkumist ja vältida köögi läbimist maja erinevatesse osadesse. Tavaliselt on köögitööde jaoks vaja viit või kuus ukset: välisuks, sahtliuks, kelder uks, söögitoa uks ja võib-olla üks tagur trepp või saal. Õnneks ei pea kõik need uksed köögis aset leidma. Võimalik on korraldada erinevaid kombinatsioone, mille puhul saab kasutada ühte uut kaks või kolm eesmärki. Seega võib kelder või trepikoja uks avada sahverest või välisküljest, mis võib sisaldada ka välisukse. Kaks või kolm läbipääsu uut on kõik, mis on hästi planeeritud köögis vaja. Need peaksid olema võimalikult peaaegu asetatud ühel või teisel küljel, nurgas või otsas, seeläbi jättes seinakinnituse seadme paigutamise alkoovivormiks.